Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

Sütyen Modelleri

SÜTYEN NASIL OLMALI?
Sütyen seçiminde yanlış seçim yapılırsa, fiziksel olarak kötü bir görünüme, sırt ağrısına ve göğüs sarkmasına neden olur. Sütyen konusun doğru seçim yapmak için öncelikle göğüs yapınızı ve göğüs ölçülerinizi bilmeniz gerekmektedir. Eğer doğru Sütyen kullanırsanız, göğüslerde sarkma ve deforme olmayacaktır. İdeal Sütyen nasıl olmalı, diye incelendiğinde, Sütyen çok dar ve çok geniş olmamalı. Giyildiğinde göğüsler tam oturmalı. Destekli Sütyen kullanılıyorsa, belenleri göğüs ortasında veya tam aşağıda olmaması gerekir. Sütyen göğüslerinize baskı yapıyorsa, büyük ihtimal ağrıya neden olacaktır. Bu yüzden Sütyenin tam oturduğundan emin olmalısınız. Ayrıca satın aldığınız Sütyenin askılarını bedeninize göre ayarlamayı unutmayın. Hazır askılar ayarlanabilir özellikle olduklarından, askıları omuz ve göğüs hizanıza göre rahat edecek şekilde ayarlamalısınız.

Sütyen Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Göğüs ölçülerini ve göğüs modelinizi biliyorsanız, doğru Sütyen seçiminde zorlanmazsınız. Bilinçsiz satın alınan bir Sütyen, görünümünüzü kötü gösterebilir. Sırt ağrılarına neden olacak şekilde sağlık sorunlarıyla karşılaşmanız mümkündür. Sütyeni giydiğinizde, Sütyen arkası yukarı doğru çıkıyorsa, sırtınıza paralel durmuyorsa, yanlış Sütyen kullandığınızın göstergesidir. Peki, doğru Sütyen nasıl olmalı, doğru Sütyen göğüs yapınıza göre seçim yapmayla olur. Seçim yapmadan önce dikkat etmeniz gereken konulardan biri de, Sütyen almaya regl dönemlerinde gitmemenizdir. Çünkü bu dönemlerde göğüsler normalden biraz daha fazla şişeceklerdir. İdeal Sütyeni bulmak için göğüsler normal boyutlara geldiğinde satın alınması daha doğru olacaktır.
 

Sütyen Ölçüsü Nasıl Alınır?

Vücuda tam oturan, göğüsleri güzel gösteren ve ideal Sütyen nasıl olmalı, gibi sorulara yanıt arayan birçok kadın bulunmaktadır. Her kadın kendi sahip olduğu göğüs yapısı ve ölçüsüne göre Sütyen giymelidir. Her kadının göğüs yapısı ve hacmi birbirinden farklıdır. Bu yüzden her kadına uygun model ve ebatta Sütyen bulunmaktadır. İdeal Sütyeninizi bulmak için öncelikle göğüs ebadınızı bilmeniz gerekir. Bunun için doğru ölçüyü öğrenmek istiyorsanız, göğüs altı çevresini ölçerek bedeninizi öğrenebilirsiniz. Sonrasında göğüslerinizin büyüklük veya küçüklüğüne göre, Sütyen modellerinizin destekli mi yoksa normal mi olacağına karar vermelisiniz. Destekli model seçimi yaparken de mutlaka Sütyeni denemelisiniz. Belenli Sütyenlerde tam göğse oturmazsa, rahatsız edici olmaktadır.

Yükleniyor...